Alüminyum

  Alüminyum

  Alüminyum hafiflik, kolay şekillenme, korozyona karşı dayanıklılık, alaşımlandırma, ısıl işlem tatbiki ile yüksek dayanıklık kazanma, yüksek ısı ve elektrik iletkenliği ve yüzeyinin çeşitli sekillerde kaplanmasi ile renklendirilebilme özelliğinden dolayı kısa zamanda bir çok endüstrinin vazgeçilmez metali olmuştur.

  Doğada genellikle boksit cevheri halinde bulunur ve oksidasyona karşı üstün direnci ile tanınır. Bu direncin temelinde pasivasyon özelliği yatar. Alüminyum elde edilen mineraller: Boksit, Nefelin, Alünit, Kil. Yoğunluğu, çeliğin veya bakırın yaklaşık üçte biri kadardır. Sandviç panellerde taşıyıcı yüzey kalınlığının ve trapezlerde levha kalınlığının 0,70 mm’den ince kullanılmamalıdır. Düz veya yüzeyi gofrajlama işleminden geçirilir.

  Alüminyum Özellikleri;

  Alüminyum hafiftir.

  Alüminyum, hava şartlarına, yiyecek maddelerine ve günlük yaşamda kullanılan pek çok sıvı ve gazlara karşı dayanıklıdır.

  Alüminyum'un yansıtma kabiliyeti yüksektir. Gümüşi beyaz renginin bu özelliğe olan katkısı ile beraber gerek iç gerekse dış mimarî için cazibeli bir görünüme sahiptir. Alüminyumun bu güzel görünümü, anodik oksidasyon gibi uygulamalar ile uzun müddet korunabilir.

  Alüminyum elastik bir malzemedir. Bu nedenle ani darbelere karşı dayanıklıdır. Ayrıca, dayanıklığı düşük sıcaklıklarda azalmaz. (Çeliklerin, düşük sıcaklıklarda ani darbelere karşı mukavemeti azalır)

  Alüminyum, işlenmesi kolay bir metaldir.

  Alüminyum ısı ve elektriği bakır kadar iyi iletir.

  Davut Panel Alüminyum
  X
  Çerez politikamız ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen buraya tıklayın. Kabul Et